Şunun için etiket arşivi: Konyaaltı İşyeri Hekimi Eğitimi

Antalya İşyeri Hekimliği Eğitimi

Antalya İşyeri Hekimliği Eğitimi Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler olabilir? Kurs için gerekli evraklar, eğitim kapsamı, Sınavı ve Sertifikasyon Süreci ve fiyatları. Antalya İsg Kursu.

Antalya iş yeri hekimliği eğitimi tıp Fakültesini bitirmiş olan hekimler için verilir. Bu eğitim sayesinde ihtiyaçları olan mesleki becerilerini iş yerlerinde uygulamak amaçlı, iş sağlığı ve güvenliği bilgisini elde ederler. Ayrıca eğitimler sonucunda doktorlar, yapılacak İSG sınavını başarı ile bitirecek ve iş yeri hekimliği yapma yetkisine de sahip olacaktır.

İSG Kursu Antalya olarak bu eğitimleri Tam anlamıyla profesyonel kişilerden oluşan bir ekiple sizler için sunuyoruz. Deneyimli ekibimiz sayesinde, yeni nesil öğretim teknik ve yöntemlerini kullanarak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli olan tüm bilgileri kalıcı olarak öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kurumumuz, kayıt işlemi tam olarak sona erene kadar ve e-devlet üzerinden görünme yaşanana kadar sizden herhangi bir para talep etmez. Eğitim ücretini, kaydınızı e-devlette görüp daha sonra nakit olarak ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartına, vade farkı bulunmadan 12 taksit’ e kadar bölebilirsiniz.

İş Yeri Hekimliği Ne Demek?

İş yeri hekimliği; herhangi bir iş yerinde sağlık hizmeti veren profesyonel bir meslek türüdür. Doktorluğun bir alt dalı olarak da kabul edilebilir. İş yeri hekimi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkili bir kişidir ve sahip olduğu bu yetkiyle iş yerlerinde doktor olarak kullanma hakkına sahiptir. İş yeri hekimleri, doktorların mecbur olması gereken iş yerlerinde görev yaparlar. Buradaki görev ve sorumluluklar şu şekilde sıralanabilir:

  • İş sağlığı ve güvenliği alanında işverenler için rehberlik yapmak
  • Çalışanların sağlığının korunması ve bunun sürdürülüp geliştirilmesi için öneriler sunmak
  • Çalışırken daha sağlıklı ve güvenli olması bir ortam olması için kimyasal, biyolojik ve fiziksel durumları dikkate alarak tavsiyeler vermek
  • Özel politika olması gereken durum ve grupları yakından takip edip, bunlarla alakalı sürekli olarak risk değerlendirmelerinde bulunmak
  • Çalışma ortamındaki riskler ele almak ve bunlarla alakalı tavsiyeler vermek
  • İş sağlığı ve güvenliği kurulu ile ilgili her çalışmaya aktif olarak katılmak ve desteklemek
  • İş kazaları olduğu zaman, kazayı yaşayan kişiye ilk müdahaleyi yapmak
  • Kazadan sonra işe dönen çalışanı takibe almak
  • Hijyen koşullarını denetlemek ve gereken tedbirleri almak
  • Koruyucu sağlık taraması ve muayeneleri yapmak

Kimler İş Yeri Hekimi Olma Hakkına Sahiptir?

İş yeri hekimi olabilmek için temel koşul, tıp fakültesini bitirmiş olmaktır. Tıp fakültesini bitirmiş olan doktorların hepsi, herhangi bir kısıtlama söz konusu olmadan iş yeri hekimliği eğitimi / kursu programlarına dahil olabilirler. İSG Kursu Antalya olarak pratisyen ya da uzman, deneyi olan veya deneyimsiz olan bütün doktorlar için İSG eğitimi verir. Bu meslek dalı, genel anlamıyla klasik doktorlukla aynı olsa da bazı değişiklikler mevcuttur. Bundan ötürü adayların sahip olması gereken bir takım nitelikler vardır.

Antalya İş Yeri Hekimliği Eğitimi Kapsamı

İş yeri hekimliği eğitimi; doktorluk mesleği yapanların, iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha uzman bir hâle gelebilmesi ve gerekli yerlerde görev yapabilmesi için verilen bir hizmettir. Eğitimler sona erdiğinde elde edilen bilgi ve beceriler, İSG Kanunu’nun şartlarının sağlanması için kullanılır. Yani doktorlara herkesin bildiği görev ve sorumluluklarının dışında, artı olarak görev ve sorumluluklar verilir. Eğitim programı, toplam olarak 220 saatten oluşur. Eğitimlerin 180 saatlik bölümü uzaktan teorik eğitim olarak verilir. Uzaktan eğitimlerin ilk 81 saatlik bölümü ise online eğitim videolarından meydana gelir. Bu eğitimleri, kursiyerler kendileri online bir şekilde alır. Siz de bu konuda firmamızdan profesyonel olarak hizmet alabilirsiniz.

İSG Sınavı ve Sertifika Alma Süreci

Eğitimler bittitkrn sonra bakanlık tarafından belirlenmiş olan tarihte adaylar sınava girerler. İSG sınavı, genel olarak 50 sorudan oluşur ve adayların bu soruların en az 35’ ini doğru bir şekilde cevaplaması istenir. 100 puan üzerinden değerlendirme yapılan bu sınavda 70 ve üzerinde puan alan kişiler başarılı olarak kabul edilir.

Sınavı başarı ile bitirmiş olan adayların sertifikalarını alabilmesi için bakanlığın belirlemiş olduğu ücreti ödemeleri şarttır. Antalya iş yeri hekimliği konusunda bilgi ve hizmet almak isterseniz, firmamızı tercih edebilirsiniz. Uygun fiyat teklifleri ile kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Tam olarak uzman kişilerden oluşan ekip, ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunar.

© Telif Hakkı - isg Kursu Antalya