Şunun için etiket arşivi: Kepez B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Antalya

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Nedir? Kim Uzman olabilir? Gerekli Evraklar, Eğitim Ücreti, Uzmanlık maaşları Antalya isg Kursu Hakkında merak ettiğiniz Her şey.

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi Antalya, bakanlık tarafından yetki verilmiş olan kurumlar tarafından verilen bir eğitimdir. Bu eğitim, İSG uzmanlarının B sınıfında yer alan iş yerlerinde görev yapmalarına imkan sunan sertifikanın alınmasını sağlar. İSG Kursu Antalya olarak tam anlamıyla profesyonel bir ekipte meydana gelen deneyimli ekibimizle bu eğitimleri sizin için en uygun fiyatlarla veriyoruz. Ayrıca sunmuş olduğumuz ek kaynak, özel bilgiler ve teknikler ile başarılı olmanız daha kolay hale getirilir. Kaliteli bir eğitim ve erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Antalya Nedir?

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı Antalya, Hem tehlike içeren hem de daha az risk olan alanlarda görev yapmak için yetkili olan iş güvenliği disiplini sağlar. İşler, tehlike boyutlarına göre kendi içerisinde A,B,C olarak yani; çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli olarak sınıflara ayrılır. B sınıfında bulunan İSG uzmanları, tehlikeli iş alanlarında çalışmak için yetkilendirilmiştir. Bu yetkilendirme sayesinde C sınıfı yani az tehlikeli olan işlerde de çalışabilirler. Buna karşın A sınıfında bulunan işlerde çalışmak için yetkileri bulunmaz.

Kimler B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapabilmek için adayların karşılaması gereken bazı koşullar vardır. İsteyen herkesin bu eğitimlerde yer alması ve gerekli sertifikayı alması mümkün değildir. Adayların sayfa olması gereken özelliklerin başında, en az 3 yıl C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapmış olması gelir. Bu şartı uygun olmadığı halde iş güvenliği ve sağlığı için yüksek lisans eğitimi alanlarda B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmaya hak kazanır. Fiyatlar da bu konuda en çok merak edilenlerden biridir. Firmamız genellikle en uzun fiyat seçeneklerini sunar ve herkese hitap eder.

Ayrıca tez olmadan ya da tezli yüksek lisans yapanların eğitim alma zorunlulukları olmaz. Sınav ve eğitim için gerekli koşulların yanı sıra, adayların taşımaları gereken bazı özellikler de mevcuttur. Bu özellikler, kişinin bu işe göre bir aday olduğunu belli etmesi bakımından son derece önemlidir. İşte o özellikler:

  • Erkek adayların askerlik görevlerini Yerine getirmiş olması (veya askerlikle alakalı bir problemlerinin olmaması)
  • Detay odaklı biri olmak
  • Çalışanları bilgilendirmek açısından yeterli eğitime sahip olmak
  • Sözlü ve yazılı iletişim becerisi konusunda kendini geliştirmiş olmak
  • Disipline sahip olmak
  • Soğukkanlı ve çabuk heyecanlanan biri olmamak
  • Gerektiği zaman hızlı kararlar almak
  • Stresi başarılı şekilde kontrol etmek

Antalya B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?

Antalya B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için ilk olarak gerekli şartların herhangi bir eksiklik olmadan tamamlanması gerekir. Daha sonra İSG kursu üzerinden uygun olan eğitimler alınıp, bakanlık tarafından yapılan sınava girilmesi gerekir. Yapılan sınav, 50 sorudan meydana gelir ve adayların bu sınavdan en az 70 puan alması beklenir. 70 puan da adayların en az 35 soruyu doğru yapmaları koşulu vardır. Sınavda, yanlışların doğruyu götürmesi gibi bir kural olmaz. Yapılan bu sınavda başarı elde eden adaylar, sertifikalarını isgkatip.gov.tr üzerinden alıp hemen çalışma hayatına başlayabilir. Siz de bizimle iletişime geçerek, sınav ve eğitim ile ilgili tüm detayları kısa süre içinde öğrenebilirsiniz. İstediğiniz zaman kursumuza kayıt için gelebilirsiniz.

Antalya’ da B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İş İmkanları

B sınıfı iş güvenliği uzmanı, çok az ya da az tehlikeli olarak kabul edilen bütün iş yerlerinde çalışma yetkisine sahip olabilir. Antalya, Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biridir. Burada öncelikle sanayi ve turizm başta olmak üzere gelişmiş birçok sektör mevcuttur. Maden, sanayi, gıda petrokimya gibi çeşitli alanlarda iş güvenliği uzmanı açığı olduğunun bilinmesi gerekir. Herhangi sınıftan bir İGS uzmanı için Antalya birçok imkanın olduğu bir yerdir.

Firma olarak kursunuza katılmış olan kişileri işlerine yerleşene kadar her koşulda desteklenir. Güncel iş ilanlarının yer aldığı Telegram kanalımız sayesinde, bizimle eğitim alan herkesin iş bulması için kolaylık sağlıyoruz. Siz de firmamızı tercih ederek, Antalya B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ve diğer kurslar hakkında bilgi alabilirsiniz.

© Telif Hakkı - isg Kursu Antalya