Şunun için etiket arşivi: Antalya Temel iş güvenliği ve sağlığı sertifikası

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler olabilir? Kurs için gerekli evraklar, eğitim kapsamı, Sınavı ve Sertifikasyon Süreci ve fiyatları. Antalya İsg Kursu.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Antalya; Mevcut olan tüm risklerin fark edilmesi, bu risklerden korunmak amaçlı yapılması gerekenlerin öğrenilmesi için sunulan bir hizmettir. Eğitimin temel amacı, iş yerindeki çalışanların tamamını kapsamasıdır. Aynı zamanda staj için gelen stajyerler içinde bu eğitim hizmeti sunulur.

Verilen eğitim sonucu çalışanlar iş güvenliği kuralları hakkında bilgi alır ve muhtemel olan risklerden nasıl kurtulacaklarını öğrenirler. Alınacak tedbirler konusunda daha bilinçli olurlar ve önlemlere uyma konusunda da daha dikkatli ve istekli bir hale gelirler. Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusundaki eğitimlerini daha verimli bir hâle getiren bu eğitim, aynı zamanda güvenli bir çalışma alanı psikolojisinin ve eğitiminin oluşmasına da katkı sunar.

İSG Kursu Antalya olarak tüm eğitimleri, alanında deneyimli ve uzman kadrolarımızla mevzuata uygun olarak sağlarız. Eğitimler, talebe uygun olarak yüz yüze ya da uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Bakanlık tarafından yetkili olan kurumumuzdan bu eğitimi en ekonomik fiyat avantajları ile elde edebilirsiniz.

Temel İş Güvenliği Eğitimi Antalya Nedir?

Temel iş güvenliği eğitimi; çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek, daha güvenli çalışma ortamlarının sağlanması, çalışanların kurallar ve riskler konusunda bilinçlendirilmesi için sağlanan eğitimlerdir. Bu eğitimlerin çeşitli amaçları ve hedefleri olmasına karşın genel olarak iş güvenliğinin bir kültür haline gelmesi öncelikli prosedürdür.

Antalya Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Nereden Alınır?

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu doğrultusunda işveren bünyesinde çalıştırmış olduğu personele Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek zorunluluğuna sahiptir. İşletmeler bu eğitimi kendileri veremiyorsa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkili olan bir kurum ya da kurumlardan Temel İSG eğitimi aldırmaları gerekir. Çalışanlar için verilecek olan İSG eğitimlerinin süresi eğitim verilen kurumun risk ve tehlike sınıfına göre farklılık gösterir. Siz de bu eğitimleri almak istiyorsanız, firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Antalya bölgesinde ikamet ediyorsanız, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Staj İçin Antalya Temel İş Güvenliği Eğitimi

Staj için Antalya temel iş sağlığı ve güvenliği, staj hakkı kazanmış olan öğrencilerin, kursiyerlerin iş yerindeki muhtemel risk ve tehlikeleri hemen anlamaları ve bunlara karşı tedbirli olmaları için verilir. Böylece öğrenciler, staj yaptıkları süre boyunca bu tehlikelerden hem kendilerini korunmuş olur, hem de diğer çalışanlar için risk ortaya çıkmaz. Staj, öğrencilerin daha deneyimli olmaları için almış oldukları eğitimlerin pratiğe döküldüğü değişik bir eğitim sürecidir.

Bu süreç, öğrencilerin eğitim ve meslekleri açısından farklı iş yerlerine yapılır. O iş yerine alışkanlığı olmayan ve tanımayan öğrenciler için buradaki potansiyel riskler son derece önemli bir tehdittir. İşte verilen temel iş güvenliği eğitimi sayesinde öğrencilerin bu risklerden zarar görmemesi sağlanır. Verilen eğitimin kapsamı, her iş yerinin özelliklerine bağlı olarak farklı şekillerde olabilir. Ancak genel olarak şu şekildedir:

  • Güvenli bir iş atmosferi meydana getirmek
  • Kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması
  • İlk yardım becerisine sahip olma
  • Acil durumlarda müdahale
  • Yangın güvenliği konusunda bilgili olmak
  • Potansiyel risk faktörlerinin tanıtılması ve muhtemel tehlikeleri
  • Risklerden korunmak amaçlı alınması gereken önlemler
  • Kaza durumunda profesyonel olarak hareket etmek

Temel İSG eğitimi, problemsiz bir staj deneyimi yaşanması ya da çalışanların iş yerlerinde daha güvenli olmalarının sağlanması için İSG Kursu Antalya profesyonelleri tarafından sağlanır.

Kimler Antalya Temel İş Güvenliği Eğitimi Verebilir?

Eğitimler, gerekli özellikleri taşıyan sahip ve istenen şartları yerine getiren farklı kişiler ve kurumlar tarafından sunulur. Bu alanda akla ilk gelenler; İSG uzmanı, profesyonel çalışanlar, belli bir konuda uzmanlaşmış kişiler olarak adlandırılabilir. Mevzuatın ilgili maddesinde bu eğitimin İşverenin ya da onun tarafından belirlenen deneyimli ve bilgi sahibi kişilerce verildiğini ifade eder.

Antalya Temel İSG eğitimi hem çalışan hem de stajyerler için son derece önemlidir. Bu eğitimlerin en kaliteli şekilde yetkili kurum ve kişiler tarafından verilmesi gerekir. İSG Kursu Antalya olarak uzun zamandır İSG eğitimlerini isteyen kişiler olarak veriyoruz. Hem kaliteli hem de deneyimli kadromuz ile bu eğitimleri firmamızdan online olarak ya da yüz yüze olacak şekilde alabilir, bunun için hemen iletişime geçebilirsiniz.

© Telif Hakkı - isg Kursu Antalya